sobota, 18 listopada 2023

Trzy propozycje na potrawy z suszonych grzybów

W kalendarzu listopad a w lesie nadal można natknąć się na osoby zbierające grzyby! Polacy są znanym narodem grzybiarzy, który z pasją wykorzystuje dary lasu w swojej kuchni. Zbieranie i suszenie tych leśnych skarbów to tradycja, która sięga wieków i jest częścią polskiej kultury. Grzyby nie tylko dodają smaku i aromatu wielu potrawom, ale także, według aktualnych raportów  mają wiele właściwości zdrowotnych i odżywczych.

Suszone grzyby można przechowywać przez długi czas i wykorzystywać do przygotowywania zup, sosów, farszów, bigosu, pierogów i innych dań.
Moje trzy szybkie propozycje na dziś:


·     Zupa z suszonymi grzybami - klasyczne danie, które rozgrzeje Cię w chłodne dni. Aby zrobić zupę, wystarczy namoczyć suszone grzyby w gorącej wodzie, a następnie ugotować je z warzywami, ziemniakami i śmietaną.

·     Risotto z suszonymi grzybami - pyszne i kremowe danie, które zaskoczy swoim smakiem. Aby zrobić risotto, należy namoczyć suszone grzyby w gorącej wodzie, a następnie dodać je do podsmażonego ryżu arborio, który stopniowo zalewa się wywarem grzybowym i białym winem. Na koniec należy dodać parmezan, masło i pietruszkę.

·     Makaron z suszonymi grzybami - proste i szybkie danie, które zaspokoi Twój apetyt na więcej;) Aby zrobić makaron, należy namoczyć suszone grzyby w gorącej wodzie, a następnie dodać je do sosu z cebulą, czosnkiem, suszonymi pomidorami, śmietanką i wywarem grzybowym. Sos należy podgrzać, a następnie wymieszać z ugotowanym makaronem.

 A jakie są Twoje ulubione, grzybowe propozycje?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz