KINDER PARTY - propozycje zabaw

Mam kilkuletnie doświadczenie w roli animatorki zabaw zarówno w swoim własnym "domowym przedszkolu";) jak i na szerszą skalę, tj. na przyjęciach urodzinowych "małych klientów", podczas współpracy z fundacją dr Clown czy jako animatorka podczas ogólnopolskich kampani społecznych np.: 1+1=3Pomyślałam, że zdobytym doświadczeniem mogę podzielić się z Wami:) Być może przedstawione propozycje zabaw czy przygotowane scenariusze urodzinowych imprez zechcecie wykorzystać podczas kinder party czy codziennych zabaw z dziećmi.


Dzieci mają niespożyte zapasy energii, uwielbiają się przemieszczać, ruszać, działać! Przedstawione  poniżej propozycje zabaw uwzględniają dziecięce oczekiwania względem dynamicznej  zabawy. Jeśli tylko uda nam się wygospodarować przestrzeń do ich przeprowadzenia możemy być pewni dobrej zabawy! 


1.     Zabawy zapoznawcze
 • Poznajemy się - stajemy w kręgu, pierwsza osoba mówi swoje imię i dodaje jakąś rzecz, zwierzę, roślinę na pierwszą literę jego imienia, przy czym wykonuje gest pokazujący tą rzecz.  Np.  Artur jak arbuz(i pokazuje rękoma jak wygląda arbuz). Kolejna osoba powtarza słowa i gesty poprzednika, następnie przedstawia się sama. Kolejni uczestnicy zanim podadzą własne imiona, powtarzają prezentacje wszystkich przedstawionych już osób.
 • Porządki -  zadaniem małych gości jest ustawienie się w jednym rzędzie według wytycznych osoby prowadzącej zabawę- według wzrostu, długości włosów czy wielkości butów. Muszą to jednak zrobić  z zamkniętymi oczami i nic nie mówiąc.  Powyższe dwa warunki muszą być koniecznie spełnione by zabawa była udana.

2.     Smok – zabawa ruchowa
Kilku  uczestników tworzy łańcuch przez podanie sobie rąk. Osoby znajdujące się na początku i końcu łańcucha stają się głową i ogonem smoka.  Na dany znak  „głowa” ma za zadanie złapać „ogon”. Rzecz jasna zadanie to utrudnia jej dłuuugi tułów;) Kiedy jej się to uda następuje zamiana ról.

3.     Goofi – zabawa ruchowa (przydadzą się szaliczki).

Wszyscy uczestnicy zamykają oczy. Każdy wyciąga przed siebie rękę z zaciśniętą dłonią 
i kciukiem do góry. Chodząc po sali, w poszukiwaniu Goofiego - którego wyróżnia fakt, że nie wydaje on żadnego głosu. W wypadku dotknięcia kogoś każdy pyta: „Goofi?”, jeżeli napotkana osoba również zapyta „Goofi?”, to znaczy, że nie jest to Goofi i należy szukać dalej. W pewnej chwili napotyka się kogoś kto nic nie odpowiada. Jest to oczywiście Goofi! Gracz, który znalazł tego stworka kładzie mu ręce na ramiona i sam również przestaje mówić poruszając się po sali wraz z nim. Każda następna osoba dołączając się do niemego Goofiego staje się jego częścią . Kiedy uczestnicy połączą się w jeden ogromny wąż  - można otworzyć oczy. Goofiego wybiera prowadzący szepcąc jednej osobie do ucha ,że staje się Goofim lub sam prowadzący odgrywa tę rolę.


 1. Rzucamy do celu (konkurs - ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową)
Do przeprowadzenia zabawy możemy wykorzystać piłeczki pin-pongowe ale z powodzeniem możemy je zastąpić małymi pluszakami. Naszym celem może być kosz bądź kuchenna miska.

5.     Ćwiczymy słuch i czujność! (skradamy się do celu)
Wybieramy jedną osobę, która będzie nasłuchiwać, czy nikt się nie skrada. Z zamkniętymi oczami staje na końcu sali. Pozostali cichutko skradają się w tym kierunku. Gdy nasłuchujący coś usłyszy mówi „stop” - wtedy wszyscy nieruchomieją. Następnie pokazuje kierunek i mówi, ile kroków trzeba zrobić, by odkryć intruza. Jeśli celnie wskaże, osoba odkryta staje się nasłuchującym, jeśli nie - wracamy do zabawy. Gra toczy się do momentu, gdy ktoś ze skradających dotknie nasłuchującego. Wtedy następuje zmiana.

6.     Robociki (bawimy się w operatorów robotów)
Uczestnicy stoją w parach - jedna osoba jest „robotem”, druga jest „mechanikiem”. Robota uruchamia się przyciskiem na głowie, kładąc mu nań płaską dłoń. Robot rusza do przodu. Dotknięcie jego prawego ramienia powoduje skręt w prawo, dotknięcie lewego - skręt w lewo. Krok robota można przyspieszyć „przekręcając gałkę” na plecach. Zatrzymać robota można kładąc mu ponownie dłoń na głowie. Mechanik idąc z tyłu za robotem , kieruje go tak, aby uchronić go przed zniszczeniem, gdyż robot dochodząc do przeszkody nie zatrzymuje się i wchodzi na nią. Po pewnym czasie następuje zamiana ról.
Oczywiście mechanicy muszą tak prowadzić swoje roboty, by nie doprowadzić do kolizji!

7.     Mumie – konkurs na czas
Dzieci dobierają się w pary (na każdą parę potrzebna rolka papieru toaletowego). Ustalamy, że jedno z nich np.  niższe będzie mumią, musi więc stać nieruchomo i pozwolić drugiej osobie owinąć się papierem. Ustalamy, że wygrywa para, która pierwsza upora się z zadaniem, lub czyja mumia będzie najlepiej wykonana.

 8. Polecenia przy muzyce                               
 • Gra muzyka. W chwilach, gdy muzyka milknie padają polecenia wykonania krótkich działań w ruchu np.: uścisnąć jak najwięcej rąk, uścisnąć jak najwięcej kostek u nóg, spojrzeć jak największej liczbie osób głęboko w oczy, zgrupować się według koloru oczu itd.
 • Dotknij czegoś - Dzieci biegają w trakcie, gdy gra muzyka na ciszę w muzyce prowadzący zabawę mówi np. dotknij czegoś, co jest: okrągłe, czerwone. Dzieci odnajdują i dotykają przedmiot o wskazanych cechach - podczas zabawy z dziećmi starszymi możemy podawać jednorazowo większą ilość cech.


9. Zabawy z chustą animacyjną (w tych zabawach można ją zastąpić prześcieradłem lub kocem.
 • sałatka owocowa

Wszyscy stają w kręgu, trzymając w dłoni kawałek prześcieradła. Prowadzący dzieli uczestników na równe grupy, każda z nich przyjmuje nazwę jakiegoś owocu. Prowadzący wymienia grupy owoców np. ”jabłka i śliwki”, wtedy osoby, które „są” tymi owocami muszą szybko zamienić się miejscami (biegnąc dookoła chusty, lub przebiegając pod nią). Na hasło: „sałatka owocowa” wszyscy zmieniają miejsce. Ta osoba , która zrobi to ostatnia może dalej prowadzić zabawę.

 • Pomniki

Jedno lub dwoje dzieci wchodzi pod chustę (prześcieradło) i ustawia się w dowolnej pozie tworząc „pomnik”. W tym czasie pozostali odwracają się. Na znak prowadzącego dzieci odwracają się, „badają” pomnik dotykiem, a następnie starają się w  grupach odtworzyć go. Prowadzący odsłania pomnik, wszyscy sprawdzają podobieństwo kopii do oryginału. Wygrywa dziecko/para, której rzeźba jest najbardziej zbliżona do oryginału.
Można zastosować wersję bez dotykania,  tylko przyglądając się zakrytej figurze i później starać się ją odtworzyć.

 • Lawina

W oznaczonym rogu sali stoi czworo osób trzymających chustę (prześcieradło) – to nasza lawina. Reszta grupy zajmuje miejsca po przeciwnej stronie. Na sygnał prowadzącego „lawina” biegnie w kierunku uciekających kolegów, próbując ich nakryć. Osoby schwytane dołączają do lawiny  i biegną ścigając pozostałych. Wygrywa osoba, której najdłużej uda się pozostać poza lawiną.


Przyjemnej zabawy!!!

Scenariusze zabaw:

KINDER PARTY - Przepis na Smerfną Imprezkę

c.d.n.

29 komentarzy:

 1. ale jesteśmy malutcy....DZIECIAKI<3

  OdpowiedzUsuń
 2. wow ... the information that you present is very useful, we are waiting for the latest information

  Manfaat Minyak Ikan Untuk Nyeri Sendi
  Nama Penyakit Yang Mematikan
  Buah Yang Dapat Mengatasi Keputihan

  OdpowiedzUsuń
 3. I really enjoy what you write and I think this is very good. Anyway thanks for the information and healthy greetings from the sweet girl.

  Obat Sipilis Tradisional
  Obat Vaginitis Herbal
  Obat Mata Minus Herbal Terampuh
  Jenis-Jenis Penyakit Mata

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. The latest information we are waiting for lho..semoga what is given can be useful
  Terimakash..success always everything.

  obat tradisional kista bartholin

  OdpowiedzUsuń
 6. The blog structure is very good, I am really inspired by your writing work. Thank you very much for the information.

  Obat Kutil
  Obat Kyphosis
  Obat Kanker Prostat
  Obat Kanker Tenggorokan

  OdpowiedzUsuń
 7. Thank you for the very useful information. Waiting for further information, Success continues for the future, have a nice day

  Obat Alternatif Kanker Testis
  Obat Alternatif Paru-Paru Basah
  Obat Alternatif Pembengkakan Hati
  Obat Alternatif Asbestosis

  OdpowiedzUsuń
 8. Thank you for posting this useful information. This is what I'm looking for. I will return to this blog for sure!

  Obat Penyakit Kudis Alami
  Obat Luka Bakar Alami
  Obat Kutu Rambut Alami
  Obat Sakit Kepala Sebelah Alami

  OdpowiedzUsuń
 9. Very interesting and very useful article, success continues for the future, and thank you for the information

  Obat Lipoma Terbaik
  Obat Demam Tifoid Terbaik
  Obat Lichen Planus Terbaik
  Obat Nyeri Dada Terbaik

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja myślę nad jakimiś przekąskami i tak z ciekawości - używał może ktoś z Was takiej maszyny do popcornu? - https://www.taniejdladomu.pl/pl/p/Pop-Corn-maszynka-do-popcornu-Brandani/7761
  Myślę nad zakupem, bo jednak te wszystkie chrupki są strasznie niezdrowej, a prażona kukurydza wydaje się jeszcze najlepsza z tego wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 11. This article contains a lot of information needed by the general public, so it is very interesting to read by anyone who needs that information.

  Tanaman Herbal Kencing Berdarah
  Pengobatan Gagal Ginjal Kronis Alami
  Cara Herbal Mengatasi Nyeri Pada Perut
  Cara Pencegahan Penyakit Gondok
  Gejala Umum Dari Penyakit Gondok

  OdpowiedzUsuń
 12. The information you share is very helpful
  we are waiting for the latest information

  cara mengatasi hipertiroid

  OdpowiedzUsuń
 13. The latest information we are waiting for lho..semoga what is given can be useful
  success always everything.

  obat tradisional maag akut
  obat tradisional buah zakar bengkak
  obat tradisional lutut kaku

  OdpowiedzUsuń
 14. the information you present is very insightful for us, so it is very useful to visit this page

  Cara Mengobati Balanitis
  Herbal Untuk Nyeri Sendi Bahu Kanan
  Manfaat Buah Pir Untuk Jantung

  OdpowiedzUsuń
 15. I really like your article, it makes a lot of people amazed and I'm included, hopefully after this I can learn a lot from you.
  Bahaya Darah Rendah

  OdpowiedzUsuń
 16. A lista de participantes foi concluída e revelada assistirbrasil.com em várias fontes on-line, também mencionamos suas informações aqui no. Fique ligado para mais notícias, atualizações e completos.

  OdpowiedzUsuń
 17. In reality, variety of the} finest casinos are known for providing all sorts 배당 토토 of roulette versions. Even although they have distinctive features, they have the identical premise. The second casino game with the best chance of successful is Craps. But need to|if you want to} take huge gamble|a chance} with Craps in Europe, it is best to go online.

  OdpowiedzUsuń