środa, 2 października 2013

KINDER PARTY - Przepis na Smerfną Imprezkę

Zgodnie z zapowiedzią startuję ze sprawdzonymi przepisami na dobrą, urodzinową imprezę. Mam nadzieję, że propozycje zabaw spodobają się również Waszym milusińskim:)
Dziś zapraszam Was na przyjęcie, którego motywem przewodnim będą  niebieskie, sympatyczne
i  znane  chyba wszystkim maluchom - smerfiki. Ponieważ każdy z nich jest charakterystyczną postacią,  dają nam one szereg możliwości do wykorzystania.
Zapowiada się smerfna imprezka!


Smerfna Imprezka
SSS

 

Planując zabawę z dziećmi możemy zagospodarować elementy z naszego najbliższego otoczenia  - jedynym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia. Niemal każdy przedmiot może stać się ciekawym rekwizytem, jeżeli dopiszemy do niego interesującą historię:) 

Proponowane składniki:

 • warzywa/owoce np. jabłka, gruszki, marchewki, cebule, ziemniaki, buraki, ogórki, pomidory, banany, kiwi, czosnek i inne
 • kolorowy makaron
 • fasola
 • groch
 • kubeczki plastikowe
 • farbki do malowania twarzy
 • kilkanaście par skarpetek
 • maskotka kota
 • dowolne maskotki/pudełka po butach lub pojemniki
 • papier toaletowy
 • oprawa muzyczna - Smerfne Hity
 • cukierki
 • dyplomy dla uczestników

1.      Powitanie
Powitanie małych gości, krótka zapowiedź planowanych zabaw i oficjalne rozpoczęcie Smerfnej
Imprezy.
2.  Salon piękności u smerfa Lalusia
Jeżeli wśród uczestników są dziewczynki, z pewnością spodoba im się propozycja wizyty w salonie piękności smerfa Lalusia. Możemy wykorzystać farbki do malowania dziecięcych buziek i wykonać im bajeczne makijaże, lub powpinać we włosy przygotowane wcześniej kolorowe bibeloty.
Dzieci oczekujące na swoją kolej w salonie, zapraszamy do zabawy przy Smerfnych Hitach!
3. Przypadki smerfa Ciamajdy (I)
Smerf Ciamajda wywrócił kosz z upraną bielizną i wszystkie skarpetki pomieszały się gubiąc swoje pary. Nie zostawimy Ciamajdy samego z tym problemem. Nie martw się Ciamajdo! Pomożemy Ci!

Zadanie polega na szybkim kompletowaniu par -  po wykonaniu zadania, każdą skompletowaną prawidłowo parę  będzie można wymienić na słodkiego cukiereczka.

 4. Ze smerfem Osiłkiem rzucamy Klakierem do celu;)
Kolejnym zadaniem będzie rzut do celu. Zabawę możemy zorganizować rzucając np. maskotką kota (lub inną, która umownie będzie naszym Klakierem) do pustego pojemnika/dużej miski/kartonu/opróżnionego kosza na śmieci;). Każdy uczestnik dostaje taką samą ilość szans na pozbycie się intruza. Każdy celny rzut nagradzamy gromkimi brawami!

5. Smerf Farmer i praca w ogrodzie - pomagamy w jesiennych zbiorach!
Zabawa idealnie sprawdza się na świeżym powietrzu. Ukrywamy (jednak w widocznych miejscach;) przygotowane do zabawy warzywa i owoce (np. jabłka, gruszki, marchewki, cebule, ziemniaki, buraki, ogórki, pomidory, banany, kiwi, czosnek i inne - mogą być prawdziwe, mogą być plastikowe). Dzieci dzielimy na dwie drużyny (np. poprzez losowanie kolorowych klocków), każdej drużynie wręczamy kosz (super, jeśli mamy zabawkowe taczki). Drużyny losują kartki z zestawem pięciu warzyw/owoców do zdobycia (jeżeli w drużynach nie ma dzieci, które potrafią czytać, skorzystajmy z pomocy kogoś dorosłego, kto wesprze ich w trudnej sztuce czytania, lub losujmy i odczytujmy jedno wspólne polecenie). Drużyny ruszają w poszukiwanie potrzebnych warzyw. Drużyna, która pierwsza skompletuje zestaw wraca do prowadząego zabawę, następuje głośne odliczanie do pięciu i kończy się czas drugiej drużyny. Sprawdamy zawartość koszyków z poleceniem na kartce. Za każde prawidłowe warzywo/owoc przyznajemy punkt, za warzywo/owoc, które nie powinny znaleźć się w koszu punkt zabieramy.
Punktację zapisujemy na tablicy/dużym, widocznym arkuszu, warzywa/owoce z koszy ponownie trafiają na miejsce zabawy i startujemy z kolejną rundą.
Ilość rund powinna być z góry określona - proponowana to 3 - 5.
Zwycięska drużyna wymienia punkty na słodycze. 
6. Przypadki smerfa Ciamajdy (II)
Tym razem Ciamajda wpadł w szafkę kuchenną Łasucha i rozsypał fasolę, groch i kolorowy makaron. Również spieszymy mu na pomoc!

Każdy uczestnik otrzymuje kubeczek ze wskazaniem co powinien wyłuskać z kupki wymieszanych produktów.

7. Wielki trening pamięci Mądrali
Każdu uczestnik kolejno przechodzi trening pamięci Mądrali.

Potrzebne nam będą niewielkie rekwizyty, które schować będzie można pod kubeczkami/pudełkami/pojemnikami. Rekwizytami w zabawie mogą być postacie smerfów - wyrukowane i wycięte - znajdzie je m.in. TUTAJ . Będziemy je kolejno pokazywać i chować pod przygotowane pojemniki. Zadaniem uczestników jest zapamiętanie i odpowiedź jaka postać kryje się pod wskazanym przez prowadzącego pojemnikiem.

8. Sprytne przebranie Gargamela
Gargamel nieustannie myśli jak zakraść się do wioski Smerfów. Dziś postanowił przebrać się za mumię!

Uczestników dzielimy na dwu lub trzyosobowe zespoły (np. poprzez losowanie lub dowolny dobór uczestników). Każdy zespół otrzymuje rolkę papieru toaletowego. Zadaniem jest szybkie zawinięcie najmniejszego członka zespołu w papier toaletowy tworząc przebranie Gargamela.

9. Smerfny bal przy Smerfnych Hitach
Zapraszamy milusińskich do zabawy przy muzyce, która może oczywiście stanowić wcześniejsze przerywniki między proponowanymi powyżej zabawami. Smerfne hity możecie znaleźć m.in. TUTAJ
A co z kulinarnym menu?
Myślę, że idelanym uzupełnieniem byłby smerfny deser - w tej roli z pewnością sprawdzą  się mini torciki bezowe udekorowane Smerfojagodami:) Przepis na torciki znajdziecie TUTAJ - wystarczy truskawki zastąpić jagodami i zyskamy pyszny, smerfny deser!


Na zakończenie urodzinowej imprezy, małym uczestnikom możemy wręczyć przygotowane wcześniej dyplomy, np:

 

Dyplom dla smerfnej uczestniczki Smerfnej Imprezki:


imię i nazwisko

 
która smerfowała na imprezie urodzinowej .....(kogo?)......... zdobywając tytuł


Przyjaciółki Smerfów

w podziękowaniu za obecność i wspólną zabawę


Miejscowość, data

1 komentarz: