środa, 3 stycznia 2024

Kuchnie przyszłości z wykorzystaniem najnowszych technologii

Kuchnie z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jak Wam się podobają?


https://www.youtube.com/watch?v=7PR5-3xZXsM 

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy czas nie tylko gotując, ale także pracując, odpoczywając i bawiąc się. Wraz z rozwojem technologii, kuchnia staje się coraz bardziej inteligentna, funkcjonalna i ekologiczna. Coraz nowocześniejsze roboty i rozwiązania mają ułatwić pracę a nawet, chociaż to jeszcze ileś lat temu mogłoby się wydawać nieprawdopodobne - zastąpić naszą obecność…

Jednym z innowacyjnych rozwiązań, które zapowiadają rewolucję w kuchni, jest system Moley – robot

 składający się z dwóch mechanicznych ramion, które naśladują ruchy ludzkich rąk, oraz specjalnie zaprojektowana kuchnia, która zawiera wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. System został zaprogramowany na podstawie nagranych ruchów prawdziwych szefów kuchni, którzy wykonali różne dania w specjalnym studio z sensorami i kamerami. Algorytm uczenia maszynowego pozwolił na przetworzenie tych danych i stworzenie modelu, który umożliwia robotowi naśladowanie gestów i technik kulinarnych.

Robot jest sterowany za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie, która pozwala wybrać przepis, ustawić czas i sposób podania, a nawet zamówić składniki online.

Jak zapowiadają twórcy Moley jest w stanie dostosować się do różnych warunków, takich jak temperatura, wilgotność, czy wielkość i kształt naczyń. Ponadto, robot może się uczyć na podstawie opinii i sugestii użytkowników, dzięki czemu może poprawiać swoje umiejętności i dodawać nowe przepisy. System polecany jest nie tylko gadżet dla fanów technologii, ale także rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, ochoty lub umiejętności gotowania. Robot pozwala zaoszczędzić czas i energię, zapewniając zdrowe i smaczne posiłki na życzenie. Może być także pomocny dla osób starszych, niepełnosprawnych lub mających problemy zdrowotne, które nie mogą samodzielnie przygotowywać jedzenia. Może również stanowić  źródłem inspiracji i edukacji, ponieważ umożliwia odkrywanie nowych smaków i kultur kulinarnych z całego świata.

Brzmi niesamowicie, jednak budzi we mnie różne emocje….  A Wy co o tym myślicie?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz